საქართველოს უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა სკოლამ სამეცნიერო სტუდენტურ კონფერენციას უმასპინძლა
23 ივნისს საქართველოს უნივერსიტეტში გაიმართა სამეცნიერო სტუდენტური კონფერენცია თემაზე: ძალადობრივი და არაძალადობრივი კონფლიქტები თანამედროვე მსოფლიოში.
კონფერენცია სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის ინიციატივით გაიმართა.
კონფერენციაზე აქტუალურ თემებზე მოხსენებით წარსდგნენ საქართველოს უნივერსიტეტის და სხვა უნივერსიტეტების სტუდენტები. პრეზენტაზიების შემდეგ შეხვედრა   კითხვა - პასუხის რეჟიმში წარიმართა. თითოეულ მონაწილეს გადაეცა სამახსოვრო საჩუქრები და შესაბამისი სერთიფიკატები.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს უნივერსიტეტი სისტემატიურად მართავს კონფერენციებს აქტუალურ თემებზე, სტუდენტების ცნობიერების ამაღლების და მათი კვევითი უნარების განვითარების მიზნით.  აღნიშნულიდან გამომდინარე, საქართველოს უნივერსიტეტი საინტერესო თემების განხილვის და ინფორმირებული დისკუსიის ცენტრია საქართველოს საგანმანათლებლო სივრცეში.

The UG School of Social Sciences Hosted the Scientific Conference for Students.
On June 23, UG hosted the Scientific Conference on “Violent and Non-Violent Conflicts in the Modern World”
The conference was initiated by the International Relations Department of the School of Social Sciences.
UG students as well as students from various universities presented their works on topical issues. The conference included question-answer sessions. Participants were awarded with special certificates and gifts.
It should be noted that the University of Georgia systematically hosts conferences on various topics for the purpose of raising awareness on important issues and developing research and analytical skills among students.