PR ARENA | ევროვიზიის კამპანია – ქართველი სტუდენტები ევროპის სცენაზე
საქართველოს უნივერსიტეტის სტრატეგიული კომუნიკაციების პროგრამის სტუდენტებმა წარმატებით მიიღეს მონაწილეობა ორ პრესტიჟულ საერთაშორისო კონკურსში, სადაც იმუშავეს მსოფლიო დონის ბრენდებისევროვიზიის სიმღერის კონკურსისა და LEGO Group-ისსაკომუნიკაციო კამპანიებზე.
საქართველოს უნივერსიტეტი გახდა პირველი და ერთადერთი უმაღლესი სასწავლებელი საქართველოდან, რომელიც აღნიშნულ კონკურსებში მონაწილეობდა საკუთარი სტუდენტური გუნდით. ეს იყო პირველი შემთხვევა, როდესაც ქართველი სტუდენტები კონკურენციაში ჩაერთნენ ევროპის წამყვან უნივერსიტეტებთან ერთად და გლობალურ ბრენდებთან უშუალოდ ითანამშრომლეს.
PR ARENA | ევროვიზიის კამპანიაქართველი სტუდენტები ევროპის სცენაზე
საქართველოს უნივერსიტეტის სტრატეგიული კომუნიკაციების ხუთი სტუდენტი შეირჩა და ჩაერთო PR ARENA- მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო გუნდურ პროექტში, რომლის მიზანი იყო ევროვიზიის სიმღერის კონკურსის პოპულარიზაცია Z თაობის აუდიტორიისთვის. სტუდენტები გუნდურად მუშაობდნენ ევროპის 10 უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან ერთად, ხოლო პროექტის მენტორობას 11 ევროპელი PR პროფესიონალი უზრუნველყოფდა.
სასწავლო სესიები ჩატარდა ლონდონის ხელოვნების უნივერსიტეტის პროფესორის, დოქტორ რალუკა მოიზეს, და ნორვეგიის კრისტიანიას უნივერსიტეტის პროფესორის, დოქტორ ოდრა დირს-ლოუსონის ხელმძღვანელობით. სტუდენტებმა შეიმუშავეს კრეატიული საკომუნიკაციო სტრატეგიები, გაიარეს ტრენინგები საერთაშორისო კრიზისების მართვაში და წარმოადგინეს თავიანთი იდეები ჟიურის წინაშე.
გამარჯვებული გუნდი გაემგზავრა ევროვიზიის ფინალურ კონცერტზე, ხოლო მეორე და მესამე ადგილებზე გასულ გუნდებს შესაძლებლობა მიეცათ დაესწროთ საერთაშორისო ექსპერტების მასტერკლასებს. ყველა მონაწილეს გადაეცა სერტიფიკატები და სპეციალური პრიზები.
LEGO Creative Challenge | ქართველმა სტუდენტებმა LEGO- რეალური კამპანია შეიმუშავეს
საქართველოს უნივერსიტეტის კიდევ ხუთი სტუდენტი წარმატებით ჩაერთო პანევროპულ საკომუნიკაციო კონკურსში, სადაც მათ მსოფლიოს ერთ-ერთ უდიდეს ბრენდთან—LEGO Group-თანერთად იმუშავეს. პროექტის ფარგლებში, სტუდენტებმა საკუთარი ქვეყნის მაგალითზე შეიმუშავეს სრულმასშტაბიანი საკომუნიკაციო და კრეატიული კამპანია, რომელიც მოიცავდა:
• LEGO- ბრიფზე მუშაობას;
• სამიზნე აუდიტორიის კვლევას;
• კამპანიის კონცეფციისა და მედია გეგმის შექმნას;
• ვიზუალური მასალების წარმოებას.
სტუდენტთა ნამუშევრები შეფასდა 40 ევროპელი PR პროფესიონალისგან შემდგარი ჟიურის მიერ, ხოლო გამარჯვებული გუნდის მიერ შექმნილი კამპანია რეალურად განხორციელდა LEGO- მიერ.
კონკურსის გამარჯვებულები ასევე მიიწვიეს Cannes Lions International Festival of Creativity-ზემსოფლიოს ერთ-ერთ ყველაზე პრესტიჟულ კრეატიულ ღონისძიებაზე.
რეალური გამოცდილება გლობალურ დონეზე
ორივე კონკურსში მონაწილეობამ საქართველოს უნივერსიტეტის სტრატეგიული კომუნიკაციების სტუდენტებს მისცა უნიკალური შესაძლებლობა:
• შეემუშავათ საერთაშორისო ბრენდებთან რეალურ პროექტებზე;
• განევითარებინათ პროფესიული უნარები გლობალურ ბაზარზე;
• შეეძინათ გამოცდილება ინტერნაციონალურ გუნდურ მუშაობასა და თანამედროვე კომუნიკაციის პრაქტიკაში.
საქართველოს უნივერსიტეტი ამაყობს იმ შედეგებით, რაც მისმა სტუდენტებმა საერთაშორისო დონეზე აჩვენეს, და გააგრძელებს პლატფორმების შექმნას, სადაც ახალგაზრდებს ექნებათ შანსი, თავიანთი ნიჭი და პროფესიული პოტენციალი საერთაშორისო დონეზე წარმოაჩინონ.

Georgia University Students Successfully Worked on Eurovision and LEGO Global Campaigns
Students from Georgia University’s Strategic Communications program successfully participated in two prestigious international competitions, where they worked on communication campaigns for world-renowned brands—the Eurovision Song Contest and the LEGO Group.
Georgia University became the first and only higher education institution from Georgia to participate in these competitions with its own student teams. This marked the first time Georgian students competed alongside leading European universities and collaborated directly with global brands.
Five students from Georgia University’s Strategic Communications program were selected to participate in the international team project organized by PR ARENA, aimed at promoting the Eurovision Song Contest to Generation Z audiences. The students worked as a team alongside representatives from 10 European universities, mentored by 11 European PR professionals.
Training sessions were led by Dr. Raluca Moises, a professor at the University of the Arts London, and Dr. Odra Dirs-Lowson, a professor at Kristiania University College in Norway. The students developed creative communication strategies, underwent training in international crisis management, and presented their ideas before a jury.
The winning team attended the Eurovision final concert, while the teams placing second and third received opportunities to participate in masterclasses led by international experts. All participants were awarded certificates and special prizes.
Another group of five students from Georgia University successfully took part in a pan-European communication competition, working directly with one of the world’s largest brands, the LEGO Group. Within the project framework, the students developed a full-scale communication and creative campaign based on their country, which included:
Working on the LEGO brief
Researching the target audience
Creating campaign concepts and media plans
Producing visual materials
The students’ work was evaluated by a jury of 40 European PR professionals, and the winning team’s campaign was implemented by LEGO.
Winners were also invited to the Cannes Lions International Festival of Creativity—one of the world’s most prestigious creative events.
Participation in both competitions provided Georgia University’s Strategic Communications students with a unique opportunity to:
Work on real projects with international brands
Develop professional skills for the global market
Gain experience in international teamwork and modern communication practices
Georgia University proudly celebrates its students’ outstanding achievements on the international stage and will continue to create platforms where young talents can showcase their skills and professional potential globally.