საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ევროპული კვირეული საქართველოს უნივერსიტეტში
13-17 მაისს, საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლა, დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრთან ერთად  (NCDC),  საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ევროპული კვირეულის ფარგლებში, სხვადასხვა ღონისძიებას გამართავს.
კვირეული 13 მაისს, თბილისის დროით 12:00 საათზე, ბრიუსელში იხსნება.  ლინკზე შეგიძლიათ იხილოთ კვირეულის გახსნის ცერემონიალის პირდაპირი ტრანსალცია.
https://www.youtube.com/watch?v=B-Evo5aP254&fbclid=IwAR0DHuil7lop3acq9_N7ujWep_-XlVPXkG3BQnlttWDlRIyMf_PN2YI78yY
The European Public Health Association-ის მიერ ორგანიზებული  საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ევროპული კვირეული მიზნად ისახავს, ევროპის მასშტაბით ჯანმრთელობასთან დაკავშირებული საკითხების შესახებ ცნობიერების ამაღლებას, ჯანსაღი ცხოვრების პოპულარიზაციას და რეგიონალურ დონეზე ურთიერთობის გაღრმავებას.
იხილეთ საქართველოს უნივერსიტეტის  ღონისძიებების განრიგი:
13 მაისი
ფიზიკური აქტივობის დღე
საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტები ლისის ტბის ტერიტორიაზე სხვადასხვა ტიპის ფიზიკურ აქტივობებს განახორციელებენ: სარეაბილიტაციო ვარჯიშები, კარატეს ხელოვნების დემონსტრაცია, მსვლელობა ტბის გარშემო და ა.შ
ადგილმდებარეობა: ლისის ტბის მიმდებარე ტერიტორია
14 მაისი
საჯარო ლექცია:   "საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის პრობლემა: მრავალინდიკატორული კლასტერული კვლევის (MICS) შედეგები"
საჯარო ლექციას გაუძღვება დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის არაგადამდებ დაავადებათა დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ლელა სტურუა.
დრო: 11 სთ
16 მაისი
შეხვედრა თემაზე „ჯანსაღი კვება და მისი მნიშვნელობა“ და საჯარო ლექცია: "ჯანსაღი კვების როლი"
შეხვედრის ფარგლებში, სტუდენტები უნივერსიტეტის კამპუსში წარადგენენ ჯანსაღ პროდუქტებს, ასევე მსურველებს ექნებათ შესაძლებლობა, გაიგონ საკუთარი მასის ინდექსი და მიიღონ ინფორმაცია ჯანსაღი კვების ძირითად ასპექტებს.
ადგილი: საქართველოს უნივერსიტეტის კამპუსი, კოსტავას 77ა
საჯარო ლექციას: "ჯანსაღი კვების როლი" გაუძღვება ქ-ნ ნესტან ბოსტონიღაშვილი, ექიმი-ენდოკრინოლოგი, საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორი.
შეგახსენებთ,რომ ღონისძიების მასპინძელია The European Public Health Association (EUPHA) - მულტიდისციპლინარული სამეცნიერო ორგანიზაცია, რომელიც საზოგადოებრივი ჯანდაცვის საკითხებში 19000 ექსპერტს აერთიანებს. EUPHA-ს მიზანია ევროპის ქვეყნებში ჯანმრთელობის გაუმჯობესება, რეგიონალური თანამშრომლობის დამყარება და საზოგადოებრივი ჯანდაცვისადმი მულტიდისციპლინარული მიდგომის დანერგვა.
EUPHA-ს ერთადერთი წევრი საქართველოდან, საქართველოს უნივერსიტეტია. ევროპულ პროფესიონალურ ასოციაციაში წარმომადგენლობა, როგორც ქვეყნისთვის, ასევე უნივერსიტეტისთვის მნიშვნელოვანია საერთაშორისო დონეზე თანამშრომლობის გაღრმავებისთვის და საერთო საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ჩამოყალიბებისთვის.

European Public Health Week at the University of Georgia
From May 13th through May 17th, the School of Health Science of the University of Georgia and National Center for Disease Control and Public Health will host various activities dedicated to the European Public Health Week, which strives is to facilitate and activate a strong voice of the public health network by strengthening the capacity of public health professionals.
European Public Health Week will be opened at 12pm (Tbilisi Time), everyone can see the opening ceremony at the link : Opening Ceremony
May 13th
Day of Physical Activity
Students of the University of Georgia will perform various physical activities, such as: rehabilitation trainings, demonstration of Karate Art, movement around the lake.
Place: Lisi Lake
May 14th
Public Lecture on: "Problem of Public Health:Results of Multiple Cluster Survey"
Public lecture will be led by Lela Sturua, Head of Non-Disease Department of National Center of Disease.
Time: 11 PM
May 16th
Meeting on: “Importance of Healthy Nutrition” and Public Lecture: "Role of Healthy Nutrition"
Within the framework of the meeting, various healthy foods will be presented; students will have the opportunity to find out their mass index and receive information about healthy nutrition.
Place: Campus of the University of Georgia, Kostava Street 77a
Public Lecture on: "Role of Healthy Nutrition" will be led by Nestan Bostonigashvili, Doctor-Endocrinologist, Professor of the University of Georgia
The European Public Health Association (EUPHA) will host The European Public Health Week. EUPHA is an international, multidisciplinary, scientific organization, bringing together around 19 000 public health experts for professional exchange and collaboration throughout Europe.
The only member of EUPHA from Georgia is the University Georgia. The membership is important for deepening relations with international partners and forming public health system.