საინფორმაციო შეხვედრა: „ძლიერი შემოქმედებითი აზროვნების განვითარება“
13 დეკემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტი უმასპინძლებს საინფორმაციო შეხვედრას თემაზე: „ძლიერი შემოქმედებითი აზროვნების განვითარება“.
ღონისძიების ფარგლებში განხილული იქნება საგამომგონებლო ამოხსნის თეორია, რომელიც მსოფლიოს 150 უნივერსიტეტში ისწავლება, მათ შორის, მასაჩუსეტსის ტექნოლოგიურ უნივერსიტეტში.
შეხვედრაზე ორი 15-კაციანი ჯგუფი ჩამოყალიბდება, რომლებიც საქართველოს უნივერსიტეტის მიერ დაფინანსებულ საგამომგონებლო ამოცანების ამოხსნის თეორიის სრულ კურსს გაივლიან. კურსდამთავრებულების ბაზაზე ჩამოყალიბდება ინტელექტუალური საკუთრების მქონე სტარტაპები.
სპიკერი: მიხეილ კოტიშაძე, საგამომგონებლო უნარების გამომუშავების და პრობლემების გადაწყვეტის სწავლების მიმართულებით. მიხეილი საქართველოში ერთადერთი სერტიფიცირებული ტრენერია, რომელმაც სერტიფიკატი მიიღო სამხრეთ კორეის დედაქალაქ სეულში.

On 13th of December, the University of Georgia will host an informational meeting on: “Developing Strong Creative Thinking and Problem Solution Skills”.
Within the framework of the event, entrepreneurship solving theories that is thought in 150 universities including Massachusetts Technical University will be discussed.
At the meeting 2 groups will be established which will take the course of theories of solving entrepreneurship tasks, funded by UG.
Speaker: Mikheil Kotishadze is one and only certified trainer in this area in Georgia. He received certificate in South Korea.