საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის, ქართული, გერმანული და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტი უპრეცედენტო საერთაშორისო პროექტს International Cold Case Project-ს იწყებს. მასში ჩართული საერთაშორისო სტუდენტები სხვადასხვა ქვეყნებიდან ერთობლივად მუშაობენ გერმანიის ერთ-ერთი რეგიონის პოლიციის რეალურ სისხლის სამართლის გაუხსნელ საქმეებზე (პირის გაუჩინარება, მკვლელობა). სტუდენტებს წვდომა აქვთ სისხლის სამართლის საქმის ორიგინალ მასალებზე (გაუთქმელობის წინაპირობით), ინგლისური თარგმანით. პროექტს კოორდინაციას უწევს გერმანიის ერთ-ერთი პოლიციის აკადემიის ლექტორი, რომელთანაც სტუდენტური გუნდების წევრებს, ორ კვირაში ერთხელ ექნებათ შეხვედრები, სადაც განავითარებენ იდეებს გაუხსნელ საქმეებთან დაკავშირებით.
პროექტი სრულიადაა დაფინანსებული შერჩეული სტუდენტებისთვის.
მონაწილეობის მიღება შეუძლია საქართველოში აკრედიტებული უნივერსიტეტების სამართლის სკოლის სტუდენტებს.
სტუდენტს დასრულებული უნდა ქონდეს მატერიალური სისხლის სამართლის სწავლა.
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა მიმდინარე წლის 15 სექტემბრის ჩათვლით, ელ. ფოსტაზე institute.criminallaw@gmail.com უნდა წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტაცია:
- cv ფოტოსურათით;
-სამოტივაციო წერილი;
-ბოლო ორი სემესტრის ნიშნების ამონაწერი (საკმარისია სტუდენტური ბაზიდან ამოღებული ამონაწერიც ბეჭდის გარეშეც).
გასაუბრებაზე შემოწმდება ინგლისური ენის ცოდნა (სულ მცირე B2/1 დონე) და ზოგადი ცოდნა სისხლის სამართლის მიმართულებით.
კურსის დასრულების შემდეგ სტუდენტები მიიღებენ შესაბამის სერტიფიკატებსაც, ხოლო განსაკუთრებით აქტიურებს - ექნებათ შესაძლებლობა, გახდნენ მომავალი გუნდების ლიდერები.
დაწვრილებით პროექტის შესახებ: https://www.amberalert.eu/projects/international-cold-case
გამოიყენეთ ეს უნიკალური, საერთაშორისო დონის შესაძლებლობა იმუშაოთ გამოძიების თანამედროვე მეთოდებთან და რეალურ საქმეებთან!

Competition for Law Students
The University of Georgia’s Institute of Georgian, German, and International Criminal Law at the Law School is launching an unprecedented international project, the International Cold Case Project. In this initiative, international students from various countries will work together on real unsolved criminal cases (missing persons, murder) from one of Germany’s regional police departments. Students will have access to the original case materials (under a confidentiality agreement), along with English translations. The project is coordinated by a lecturer from one of Germany’s police academies, and the student teams will meet with them every two weeks to develop ideas regarding the unsolved cases.
The project is fully funded for selected students.
Participation is open to law students from accredited universities in Georgia. Students must have completed their studies in substantive criminal law.
Interested students should submit the following documents by September 15 of this year to the email institute.criminallaw@gmail.com:
• CV with a photo;
• Motivation letter;
• Transcript of grades from the last two semesters (a simple printout from the student portal is sufficient, no official stamp required).
During the interview, students’ English proficiency (minimum B2/1 level) and general knowledge of criminal law will be tested.
Upon completion of the course, students will receive certificates, and particularly active participants will have the opportunity to become future team leaders.
For more details about the project: https://www.amberalert.eu/projects/international-cold-case
Take advantage of this unique, international opportunity to work with modern investigative methods on real cases!