6-12 ნოემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტები სასწავლო ვიზიტით იმყოფებოდნენ სტრასბურგში
საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის უმაღლესი ქულის მქონე სამი პირველკურსელის: ელენე ორაგველიძის, გვანცა ქადაგიშვილისა და ანა ცინაძის ვიზიტი სრულად დაფინანსდა სამართლის სკოლის მიერ.
სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ დასწრებოდნენ ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს დიდი პალატის მიერ გამართულ საუკუნის პროცესს - უკრაინა რუსეთის წინააღმდეგ, ასევე კონფერენციას “ევროსაბჭოს როლი ევროპული პოლიტიკის არქიტექტურაში”.
სტრასბურგის სასამართლოს მოსამართლემ, ლადო ჭანტურიამ სტუდენტებისთვის ლექცია “სტრასბურგის სასამართლოს სტრუქტურა, სარჩელის დასაშვებობა და ადამიანის უფლებების დაცვა” გამართა.

On November 6-12, students of the University of Georgia were on a study visit in Strasbourg
The visit of the three freshmen of the UG Law School with the highest score: Elene Oragvelidze, Gvantsa Kadagishvili and Ana Cinadze was fully financed by the Law School of the University of Georgia.
Students had the opportunity to attend the process of the century held by the Grand Chamber of the European Court of Human Rights - Ukraine against Russia, as well as the conference "The role of the European Council in the architecture of European politics".
Strasbourg court judge, Lado Chanturia, held a lecture for students "Structure of the Strasbourg court, admissibility of lawsuits and protection of human rights".