საქართველოს უნივერსიტეტში თურქოლოგიის კაბინეტი გაიხსნა
დღეს საქართველოს უნივერსიტეტის რექტორმა, კონსტანტინე თოფურიამ და საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის ელჩმა, ალი ქაან ორბაიმ, სხვა საპატიო სტუმრებთან ერთად, საქართველოს უნივერსიტეტში თურქოლოგიის კაბინეტი საზეიმოდ გახსნეს.
გახსნაზე ორ ქვეყანას შორის განათლების სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობა იყო განხილული. თურქეთის ელჩმა საქართველოში ხაზი გაუსვა, რომ საელჩო გააგრძელებს დახმარებას ქართულ და თურქულ უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობის ხელშეწყობის მიმართულებით
თურქოლოგიის კაბინეტი შექმნილია საქართველოს უნივერსიტეტის არქიტექტურისა და ინტერიერის დიზაინის სტუდენტების მიერ შექმნილი დიზაინის საფუძველზე.

oday, the Rector of the University of Georgia, Konstantine Tofuria, and the Ambassador of the Turkish Republic of Georgia, Ali Kaan Orbai, along with other honored guests, solemnly opened the office of Turkology at the University of Georgia.
The importance of deepening cooperation in the field of education between the two countries was discussed at the opening. The Turkish ambassador to Georgia emphasized that the embassy will continue to help in the direction of promoting cooperation between Georgian and Turkish universities.
The cabinet of Turkology was created based on the design created by students of architecture and interior design of the University of Georgia.