საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლა ბარსელონაში გამართულ კონფერენციაზე წარდგა
27-30 იანვარს ჩატარდა საერთაშორისო სამეცნიერო ორგანიზაციის „EuroSciCon”-ის მიერ ორგანიზებული 27-ე საერთაშორისო სტომატოლოგიური კონფერენცია -“Dentistry and Dental Practice” ესპანეთში, ქ. ბარსელონაში.
კონფერენციაზე საერთაშორისო აკადემიური წრეების წარმომადგენლები გაეცნენ სტომატოლოგიის დეპარტამენტის ფარგლებში ჩატარებული კვლევის საწყის შედეგებს და აკადემიური მომზადების დონეს.
კონფერენციის თავმჯდომარე და თანათავჯდომარეები იყვნენ საქართველოს უნივერსიტეტის წარმომადგენლები, კურაციული სწავლების ხელმძღვანელი- ქ-ნ მაკა საბაშვილი, სტომატოლოგიური დეპარტამენტის პროფესორი, ბავშვთა სტომატოლოგიის მიმართულების ხელმძღვანელი- ქ-ნ ქეთევან ნანობაშვილი.
ასევე აღსანიშნავია ისიც, რომ კონფერენციის მოდერატორი იყო საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტი- აჰმაად ფოაზ აჰმაად ალშბოური.

School of Health Sciences of The University of Georgia was represented at the Conference in Barcelona
On 27-30th of January, International Dental Conference “Dentistry and Dental Practice” was organized by International Scientific Organization “EuroeSciCon” in Spain, Barcelona.
Representatives of the University of Georgia introduced to the representatives of international academic society initial results of the research conducted within Dentistry Department and academic training level of the staff of the department.
Chairperson and Co-Chairperson of the conference were Mrs. Ketevan Nanobashvili and Mrs. Maka Sabashvili. Also moderator of the conference was student of School of Health Sceinces- Ahmaad Foaz Ahmaad Alshbour.