სტუდენტთა მენტორობის პროგრამის მე-2 ნაკადზე აპლიკაციების მიღება დაიწყო
საქართველოს უნივერსიტეტი პირველი უნივერსიტეტია, რომელმაც აშშ- მთავრობის გაცვლითი პროგრამების საქართველოს მონაწილეთა ასოციაცია EPAG -თან ერთობლივმენტორობის პროგრამადაიწყო.
"მენტორობის პროგრამის" პირველი ნაკადის სტუდენტებისა და მენტორების მუშაობის პროცესი მე-3 თვეა მიმდინარეობს, რომელიც თებერვალში დასრულდება მე-2 ნაკადზე აპლიკაციების მიღება კი უკვე დაიწყო .
„მენტორობის პროგრამის“ ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებს მენტორობას გაუწევენ EPAG-ის წევრები, რომლებმაც განათლება წამყვან, ამერიკულ უნივერსიტეტებში მიიღეს და დღესდღეობით, საკუთარ პროფესიაში წარმატებულად საქმიანობენ. პროგრამის მიზანია, სტუდენტების ხელშეწყობა პროფესიის მიმართ სწორი მოლოდინის ჩამოყალიბებაში, პერსონალური განვითარების გეგმის შემუშავებაში და მომავალი კარიერისთვის უკეთ მომზადებაში.
„მენტორობის პროგრამა“ გათვლილია მე-2, მე-3 და მე-4 კურსის სხვადასხვა სასწავლო მიმართულების სტუდენტებისთვის. პროგრამაში მონაწილე ყველა სტუდენტს ეყოლება ინდივიდუალური მენტორი, რომლის შერჩევა მოხდება სტუდენტის და მენტორის პროფესიონალური ინტერესების გათვალისწინებით. მენტორები იქნებიან მრავალწლიანი გამოცდილების მქონე წარმატებული სპეციალისტები, რომლებიც ერთი სემესტრის განმავლობაში გაუზიარებენ სტუდენტებს თავიანთ სფეროში დაგროვილ ცოდნასა და გამოცდილებას.
„მენტორობის პროგრამაში“ მონაწილე სტუდენტები შეძლებენ:
• გაიზიარონ პრაქტიკული გამოცდილება იმის შესახებ, თუ რას ნიშნავს მუშაობა კონკრეტული პროფესიით, რა გამოწვევების წინაშე შეიძლება დადგნენ ისინი და როგორია ყოველდღიური საქმიანობა არჩეულ პროფესიაში;

2nd Stream of the Student Mentorship Program Have Started
The University of Georgia is the first university in Georgia to launch a joint mentorship program with the EPAG (U.S. Government Exchange Program Alumni Association of Georgia).  Under the "Mentorship Program", the students of the University of Georgia will be mentored by EPAG members who have been educated in leading American universities and are currently successfully working in their profession. The goal of the program is to help students develop the right expectations for the profession, develop a personal development plan and better prepare for a future career.
"Mentorship Program" is designed for 2nd, 3rd and 4th year students of different educational directions. All students participating in the program will have an individual mentor, who will be selected considering the professional interests of the student and the mentor. Mentors will be successful professionals with many years of experience who will share with students the knowledge and experience accumulated in their field during one semester.