ქუთაისის აკ. წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, - საბუნებისმეტყველო-გეოგრაფიის - ბაკალავრი - 2001-02-09 - 2005-03-07
ქუთაისის აკ. წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - საბუნებისმეტყველო - მაგისტრი - 2005-04-09 - 2007-01-07
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი - ქიმიური ტექნოლოგია და მეტალურგია - დოქტორი - 2008-07-09 - 2011-07-13
გარემოს დაცვისა და ტექნოლოგიების საერთაშორისო კონფერენცია - 08-05-2013
ქიმიის, ბიოლოგიისა და გარემოს დაცვის საერთაშორისო კონფერენცია ICBEC 2013 - 03-11-2013
მე-4 საერთაშორისო კონფერენციის "წყალთა მეურნეობის, გარემოს დაცვის, არქიტექტურისა და მშენებლობის თანამედროვე პრობლემების - 08-06-2014
ნიადაგის რესურსები და მათი მდგრადი განვითარება - 31-08-2015
ტექნოლოგიისა და მეცნიერების საერთაშორისო ინტერდისციპლინური კონფერენცია - 03-11-2015
ხელოვნებისა და მეცნიერების საერთაშორისო ჟურნალის (IJAS) ტექნოლოგიისა და ინჟინერიის საერთაშორისო კონფერენცია ფიზიკურ, ჯანმრთელობის და სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებებში - 23-05-2016
ICASE 2016: მე-18-ე საერთაშორისო კონფერენცია სასოფლო-სამეურნეო და ბიოლოგიურ ინჟინერიაში - 17-07-2016
VIIსაერთაშორისო სამეცნიერო-ტექნიკური კონფერენცია "წყალთა მეურნეობის,გარემოს დაცვის, არქიტექტურისა და მშენებლობის თანამედროვე პრობლემები" - 03-09-2017
ტექნოლოგიისა და მეცნიერების საერთაშორისო ინტერდისციპლინური კონფერენცია - 28-11-2017
"ღვარცოფები: კატასტროფები, რისკი, პროგნოზი, დაცვა",მე-5საერთაშორისო კონფერენცია - 01-10-2018
VIIIსაერთაშორისო სამეცნიერო-ტექნიკური კონფერენცია „წყალთა მეურნეობის,გარემოს დაცვის, არქიტექტურისა და მშენებლობის თანამედროვე პრობლემები“ - 01-11-2018
საერთაშორისო კონფერენცია „გარემოს დაბინძურება და სასოფლო-სამეურნეო ინჟინერია“ - 11-11-2019
საერთაშორისო კონფერენციაგანათლებასა და სწავლებისახალ ტექნოლოგიებზე - 05-09-2021
საერთაშორისო ონლაინვებინარის ორგანიზატორი მსოფლიო კვლევითი საზოგადოება და IRAJ- კვლევებისა და ჟურნალების ინსტიტუტი - 19-09-2021
მე-16 საერთაშორისო სამეცნიერო სიმპოზიუმი უახლესი ტენდენციები საბუნებისმეტყველო მეცნიერებებში (ჰიბრიდული) პიტეშტის უნივერსიტეტი (რუმინეთი - 18-05-2023
საქართველოს ტერიტორიაზე გამავალი, რუსეთის ალტერნატიული, ბაქო-თბილისი- ერზრუმის სატრანსპორტო და ენერგო დერეფნების ეკოლოგიური უსაფრთხოების შეფასებისა და უზრუნველყოფის ღონისძიებები - 2008-2010
საქართველოს მთის წყალსაცავების, შემტბორავი ჰიდროტექნიკური ნაგებობების მოწყვლადობის და მათი საიმედო ექსპლუატაციის პირობების შეფასება - 2010-2012
კურორტ წაღვერის ნახანძრალ მთის ფერდობებზე მიმდინარე ეროზიული პროცესების ინტენსივობის შეფასება, კლიმატური, ნიადაგ-გრუნტების ფიზიკურ-მექანიკური და ქიმიური მახასიათებლების დადგენის საფუძველზე - 2012-2013
საერთაშორისო კონფერენცია გარემოსდაცვითი მეცნიერებისა და ტექნოლოგიის შესახებ (ICOEST 2013). ურგუპი, კაბადოკია, ნევსეჰირი, თურქეთი - 2013
ვენეცია, იტალია. ქიმიის, ბიოლოგიისა და გარემოს დაცვის საერთაშორისო კონფერენცია IC BEC 2013. მეცნიერების, ინჟინერიისა და ტექნოლოგიების მსოფლიო აკადემია http://waset.org. "მანგანუმშემცველი ხელოვნური მინაკრისტალური მასალების საფუძველზე წყალხსნადი და უბალასტო მიკროსასუქების მიღების შესაძლებლობის შესწავლა". - 2013
ნიადაგის ტიპების გავლენა პესტიციდების დეგრადაციაზე - 2014-2017
„საწარმოო ნარჩენებიდან მიღებული მანგანუმშემცველი მასალების გამოყენების შესაძლებლობის შესწავლა ქიმიურად მელიორირებული ნიადაგის მიღების მიზნით - 2015
ინდივიდუალური სამოგზაურო გრანტები. ტექნოლოგიისა და მეცნიერების საერთაშორისო კონფერენცია. “ საწარმოო ნარჩენებიდან მიღებული მანგანუმშემცველი მასალების გამოყენების შესაძლებლობის შესწავლა“. ზეპირი მომხსენებელი სექციაზე. ლონდონი, დიდი ბრიტანეთი - 2015
„საწარმოო ნარჩენებიდან მიღებული მანგანუმშემცველი მასალების გამოყენების შესაძლებლობის კვლევა კოლხეთის დაბლობის ჭარბტენიანი ნიადაგების ქიმიური მელიორაციის მიზნით - 2015-2017
ციურიხი, შვეიცარია. ICASE 2016: მე-18-ე საერთაშორისო კონფერენცია სასოფლო-სამეურნეო და ბიოლოგიურ ინჟინერიაში. მეცნიერების, ინჟინერიისა და ტექნოლოგიების მსოფლიო აკადემია. "პესტიციდების მიკრობიოლოგიური დეგრადაცია ნიადაგში". - 2016
ტექნოგენური ნარჩენებით დაბინძურებული წყლების კვლევა - 2020-2021
Framework for Organisational Decision-Making Process in Water Reuse for Smart Cities, SMART-WATER Domain - 2020-2023
ყბა-სახის ქირურგიაში გამოსაყენებელი მასალის (საქონლის ძვლის) დამუშავების ტექნოლოგიის სრულყოფა - 2021-2023
ბიოქიმია II-MD231220E (  2023/2024; 2024/2025; )
ბიოქიმია I-MD231120E (  2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; )
ბიოქიმია-DENT1230 (  2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
ბიოქიმია-NRSI1210E (  2024/2025; 2025/2026; )
სამედიცინო ქიმია-DENT1111 (  2019/2020; )
შესავალი მეცნიერებაში მედიცინისთვის-MD1020 (  2019/2020; )
ბიოქიმია-DENT1230
ბიოქიმია-NRSI1210E
მარინე შავლაყაძე. 2011 წელს მიენიჭა ქიმიური და ბიოლოგიური ინჟინერიის დოქტორის აკადემიური ხარისხი. 2008 წლიდან არის საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ცოტნე მირცხულავას სახელობის წყალთა მეურნეობის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი. ასევე მოწვეული ბიოქიმიის ლექტორი ინგლისურენოვან პროგრამაზე საქართველოს უნივერსიტეტში. 2014-2024 წლებში თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ჯანდაცვის ფაკულტეტზე აფილირებული ასოცირებული პროფესორი, ამავე უნივერსიტეტში ეკავა კვლევებისა და განვითარების ცენტრის უფროსის თანამდებობაც. არის 40-მდე სამეცნიერო ნაშრომის ავტორი და თანაავტორი. სხვადასხვა საერთაშოროსო სამეცნიერო კონფერენციის ავტორი და მონაწილე (20-ზე მეტი). 11 სამეცნიერო საგრანტო პროექტის ხელმძღვანელი და შემსრულებელი. 11 საერთაშორისო ტრეინინგის მონაწილე. მარინე შავლაყაძე 2014-2024 წლებში საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის ახალგაზრდა მეცნიერთა საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე. საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიაში ახალგაზრდა მეცნიერთა 7 კონფერენციის ორგანიზატორი და ახალგაზრდა მეცნიერთა კონფერენციის თეზისების კრებულის რედაქტორი. მარინე შავლაყაძეს გააჩნია დიდი გამოცდილება წყლებისა და ნიადაგების კვლევის მიმართულებით, ასევე, საწარმოო ნარჩენებით დაბინძურებული წყლისა და ნიადაგების შესწავლის კუთხით, რასაც მოწმობს გამოქვეყნებული პუბლიკაციები და საგრანტო პროექტებში მონაწილეობა. მარინე შავლაყაძე 2014 წლიდან თანამშრომლობს ვროცლავის გარემოს დაცვისა და სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებების უნივერსიტეტთან (პოლონეთი). მარინე შავლაყაძემ 2014 წელს მოიპოვა პროფესორ სტანისლავ ტოლპას 3 თვიანი სტიპენდია ახალგაზრდა მეცნიერთათვის პოლონეთის ქალაქ ვროცლავში 2014/2015 სასწავლო წლებში (1 - 3 თვე 07.01.2014-06.04.2014). ხოლო 2014-2015 წლებში კი შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის დაფინანსებით მოიპოვა ახალგაზრდა მეცნიერთა უცხოეთში სამეცნიერო-კვლევითი სტაჟირების საგრანტო პროექტი, #YS/40/10-170/14 „საწარმოო ნარჩენებიდან მიღებული მანგანუმშემცველი მასალების გამოყენების შესაძლებლობის შესწავლა ქიმიურად მელიორირებული ნიადაგის მიღების მიზნით“, რომელიც განახორციელა ვროცლავის გარემოს დაცვისა და სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებების უნივერსიტეტში, ნიადაგმცოდნეობის, მცენარეთა კვებისა და გარემოს დაცვის ინსტიტუტში. მარინე შავლაყაძე პარალელურად, ამავე უნივერსიტეტში ჩართული იყო პოლონურ საგრანტო პროექტში: „ნიადაგის ტიპების გავლენა პესტიციდების დეგრადაციაზე“, როგორც დამხმარე პერსონალი (6 თვის განმავლობაში) საგრანტო პროექტის ხელმძღვანელი იყო ირმინა ცვიელაგ-პიაშეჩკა. 2022 წლიდან მარინე არის ჩართული პოლონურ საგრანტო პროექტში „Water and wastewater management, wastewater re-use systems“, რომელსაც ხელმძღვანელობს ვროცლავის გარემოსდაცვისა და სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის პროფესორი კატარზინა პავესკა.

International Conference on Environmrntal Science and Technology - 08-05-2013
The evaluation of erosion processes intensively running on the resort Tsagveri burnt mountain slopes on the base of determination of climatic, physical-mechanic and chemical characteristic of soil-ground 4th International Conference - 08-06-2014
29th Congress of the Polish Society of Soil Science „Soil Resources and Sustainable Development”. - 31-08-2015
Conference of the International Journal of Arts & Sciences https://www.internationaljournal.org - 03-11-2015
International Interdisciplinary Conference on Technology and Science - 03-11-2015
International Conference for Physical, Life and Health Sciences - 23-05-2016
The ICABE 2016: 18th International Conference on Agricultural and Biological Engineering - 17-07-2016
Vii International Scientific and Technical conference“Modern Problems of Water Management, Environmental protection, Architectureand Construction” - 03-09-2017
the International Journal of Arts & Sciences (IJAS) International Conference for Engineering and Technology - 28-11-2017
"Debris flows: Disasters, Risk, Forecast, Protection.", Proceedings of the5th International Conference - 01-10-2018
VIII International Scientific and Technical conference“Modern Problems of Water Management, Environmental protection, Architectureand Construction - 01-11-2018
Agricultural and Biosystems Engineering - 11-11-2019
theInternational Conferenceon on Education and New Learning Technologies (EDULEARN) - 05-09-2021
- 19-09-2021
International Scientific Symposium Curent Trends in natural sciences - 18-05-2023
Activities related to evaluation and environmental safety of Baku-Tbilisi- Erzurum transport and energy corridor running through the territory of Georgia and representing alternative to Russian - 2008-2010
Fragility Evaluation and Condition Assessment for Safe Operation of Mountainous Reservoirs and Water-Check Hydraulic Structures of Georgia - 2010-2012
The evaluation of erosion processes intensively running on the resort Tsagveri burnt mountain slopes on the base of determination of climatic, physicalmechanic and chemical characteristic of soil-ground - 2012-2013
International Conference on Environmental science and technology (ICOEST 2013). Urgup, Cappuccino, Nevsehir, Turkey - 2013
Venice, Italy, IC BEC 2013: International Conference on Biology, Environment and Chemistry. World Academy of Science, Engineering and Technology,http://waset.org, "Study of Receiving Opportunity of Water Soluble and Nonballast Micro fertilizer on the Base of Artificial Glass-crystal Materials Containing Manganese”. - 2013
The influence of different soil factors on pesticides degradation and changes - 2014-2017
The research of the potential of manganese containing materials derived from industrial waste in chemical amelioration of soils - 2015
The Short-term Individual Travel Grants Competition. Oral Presenter of International Conference of the International Journal of Arts & Sciences https://www.internationaljournal.org, "The Research of the potential of manganese containing materials derived from industrial waste". - 2015
The research of the potential of manganese containing materials derived from industrial waste for chemical amelioration of wetland soils of Colchis lowland - 2015-2017
Zurich, Switzerland, The ICABE 2016: 18th International Conference on Agricultural and Biological Engineering. World Academy of Science, Engineering and Technology, “Microbial degradation of Pesticides in Soil” - 2016
Industrial waste water pollution research - 2020-2021
Framework for Organisational Decision-Making Process in Water Reuse for Smart Cities, SMART-WATER Domain - 2020-2023
Improving thetechnologyofprocessing the material usedforbioactiveimplant in maxillofacial surgery(cattlebone) - 2021-2023
Biochemistry II-MD231220E (  2023/2024; 2024/2025; )
Biochemistry I-MD231120E (  2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; )
Biochemistry-DENT1230 (  2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
Biochemistry-NRSI1210E (  2024/2025; 2025/2026; )
Medical Chemistry-DENT1111 (  2019/2020; )
Introduction to Sciences for Medicine-MD1020 (  2019/2020; )
Biochemistry-DENT1230
Biochemistry-NRSI1210E
Marine Shavlakadze –PhD in Chemical and Biological Engineering since 2011. She has been a senior researcher at Tsotne Mirtckhulava Water Management Institute of the Georgian Technical University since 2008. She is holding the position of Assoc. Professor and Head of the Center for Research and Development at the Faculty of Health of Tbilisi Humanitarian Training University. She is the author and co-author of 40 scientific papers. The participant and organizer of various international scientific conferences (more than 20). Principal investigator and key personnel of 11 scientific grant projects; has participated in 11 international trainings. Marine Shavlakadze has been the Deputy Chairman of the Young Scientists Council at the Georgian National Academy of Sciences in 2014-2024. Organizer of 7 young scientists’ conferences at the Georgian National Academy of Sciences and an editor of the abstracts of the Young Scientists’ Conferences. Marine Shavlakadze has great deal of experience in water and soil research, as well as in the study of water and soils contaminated with industrial waste, that is evidenced by the publications and participation in grant projects. Marine Shavlakadze has been cooperating with the Wroclaw University of Environmental and Life Sciences (Poland) since 2014.In 2014, Marine Shavlakadze won a 3-month Professor Stanislaw Tolpa scholarship for young scientists in Wroclaw, Poland for the 2014/2015 academic year (1 - 3 months 07.01.2014-06.04.2014). In 2014-2015 she won a grant project of the Shota Rustaveli National Science Foundation for young scientists, to do research abroad, # YS / 40 / 10-170 / 14 “The research of the potential of manganese containing materials derived from industrial waste in chemical amelioration of soils”, that was implemented at the Wroclaw University of Environmental and Life Sciences, Institute of Soil Science, Plant Nutrition and Environment. Marine Shavlakadze was also involved in the Polish grant project "The influence of different soil factors on pesticides degradation and changes" as a supporting personnel (for 6 months) at the same university. The principal investigator of the project was Irmina Ćwieląg-Piasecka. Since 2022, Marine has been involved in the Polish grant project "Water and wastewater management, wastewater re-use systems" headed by Katarzyna Pawęska, Professor at the Wroclaw University of Environmental and Life Sciences.