საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებს, დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებს, მაგისტრატურის სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს აქვთ შესაძლებლობა განაცხადი გააკეთონ იურისტის სტაჟირებაზე  ერთ-ერთ კომპანიაში.
• სამოქალაქო და ადმინისტრაციული საქმეების წარმოება;
• სისხლის სამართლის საქმეების წარმოება;
• იურიდიული კონსულტაციის გაწევა კლიენტებისთვის;
• კომპანიის საქმიანობის სამართლებრივი მხარდაჭერა;
• სასამართლო პროსესებზე წარმომადგნელობა;
• მორიგებული საქმეების მართვა;
• სააღსრულებო ბიუროსთან კომუნიკაცია.
• იურიდიული ფაკულტეტის მაგისტრანტი (ასევე ბაკალავრიატის მე-3, მე-4 კურსზე მყოფი) სამოქალაქო და ადმინისტრაციული კანონმდებლობის ცოდნა
• სისხლის სამართლის ცოდნა (სასურველია) ;
• საოფისე კომპიუტერული პროგრამების ცოდნა უცხო ენა: ინგლისური (მინიმუმ B2 დონე) (უპირატესობად ჩაითვლება დამატებითი ენების ცოდნა) ;
• მაღალი აკადემიური მოსწრება უნივერსიტეტში.
• ორგანიზებულობა;
• ანალიტიკური აზროვნების უნარი;;
• პასუხისმგებლობის მაღალი გრძნობა;
• განვითარებისკენ სწრაფვა.
• ანაზღაურება: შერჩეულ კანდიდატებს კომპანია სთავაზობს ფასიან 3 თვიან სტაჟირებას. საბოლოოდ შერჩეულ კადრებს დაენიშნებათ, ფიქსირებული ხელფასი და საბონუსე სისტემა, რომელიც განისაზღვრება პროექტის სირთულის მიხედვით.
გთხოვთ, გამოაგზავნოთ CV (სასურველია გამოაგზავნოთ სამოტივაციო წერილიც, ,,რატომ ავირჩიე ჩემი პროფესია“) შემდეგ მისამართზე - career@ug.edu.ge სათაურის ველში მიუთითეთ - იურისტი.

Junior and senior year students, MA students and graduates of the University of Georgia have an opportunity to apply for a legal internship at one of the companies.
• Conducting civil and administrative cases;
• Conducting criminal cases;
• Providing legal advice to clients;
• Legal support of the company's activities;
• Representation at court proceedings;
• Management of settled cases;
• Communication with the Enforcement Bureau.
• Master's student of the Faculty of Law (also in the 3rd and 4th year of the bachelor's degree) knowledge of civil and administrative legislation
• Knowledge of criminal law (desirable);
• Knowledge of office computer programs Foreign language: English (at least B2 level) (knowledge of additional languages will be considered an advantage);
• High academic performance at the university.
• Analytical thinking ability;;
• high sense of responsibility;
• Strive for development.
• Salary: the company offers a paid 3-month internship to the selected candidates. Finally, the selected personnel will be assigned a fixed salary and a bonus system, which is determined according to the complexity of the project.
Please, send your CV via email to: career@ug.edu.ge  (it is preferable to send a cover letter, "why I chose my profession"). In the Subject line please indicate – legal internship.