კომუნიკაციებისა და PR მენეჯმენტის სტაჟიორი
საქართველოს უნივერსიტეტის მესამე კურსის სტუდენტებს, დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებს, მაგისტრატურის სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს აქვთ შესაძლებლობა, საზაფხულო სტაჟირების პროგრამის ფარგლებში, განაცხადი გააკეთონ კომუნიკაციებისა და PR მენეჯმენტის სტაჟიორის პოზიციაზე ერთ-ერთ კომპანიაში.
• სოციალური მედიისა და ვებ-კონტენტის შექმნა, დანერგვა და მონიტორინგი (მათ შორის პლაკატები, სქემები, გრაფიკები და ა.შ.);
• PR მასალების შექმნისა და შესრულებაში მხარდაჭერა, მათ შორის საინფორმაციო ბიულეტენი და სხვა სარეკლამო მასალები;
• შესწავლა, შედგენა და დაარედაქტირება ძირითადი ინფორმაციის, რომელიც გამოყენებული იქნება საკომუნიკაციო მასალების მომზადებასა და წარმოებაში, დამზადება შესაძლებელია საჭირო იყოს შემჭიდროვებულ ვადებში;
• დახმარება ელფოსტის მომზადებაში სხვადასხვა მხარეებს შორის;
• სამთავრობო უწყებებთან, აკადემიურ წრეებთან და კერძო სექტორის წარმომადგენლებთან კომუნიკაციაში დახმარება (როგორც ვირტუალურად, ისე პირადად);
• ღონისძიებების ორგანიზებაში დახმარება (კონფერენციები, სამუშაო შეხვედრები, რეგიონული/ეროვნული შეხვედრები და ა.შ.).
• ხართ საბაკალავრო საფეხურის მე-3 ან მე-4 კურსის სტუდენტი; კურსდამთავრებული ან ხართ სამაგისტრო პროგრამაზე სოციალურ მეცნიერებების, საერთაშორისო ურთიერთობების, ჟურნალისტიკის, კომუნიკაციების, საზოგადოებასთან ურთიერთობის, მარკეტინგის ან სხვა შესაბამისი პროგრამის მიმართულებით;
• კარგათ ფლობთ ქართულ და ინგლისურ ენებს;
• სასურველი გქონდეთ კომუნიკაციის, კონტენტის განვითარებისა და სოციალური მედიის ურთიერთობში გამოცდილება;
• სასურველია იცნობდეთ სოციალური მედიის პლატფორმებს და იცოდეთ გრაფიკული დიზაინისა და ფოტოს რედაქტირების პროგრამები;
• კომპიუტერული პროგრამების ცოდნა (Word, Excel, PowerPoint);
• შეგიძლიათ მუშაობა მულტიკულტურულ გარემოში და იცით კავკასიის რეგიონის პოლიტიკური სენსიტიურობის შესახებ.
• გაქვთ წერის და რედაქტირების ძლიერი უნარები;
• მაღალი დონის ორგანიზებულობის უნარი, დეტალებზე ორიენტირებული;
• შეგიძლიათ მრავალპროფილიანი და სტრესულ გარემოში სწრაფად და მშვიდად მუშაობა;
• ხართ ეფექტური, ადაპტირებადი, პასუხისმგებელის გრძნობის მქონე და თვითმოტივირებული.
• სტაჟირების ხანგრძლივობა - სამიდან ექვს თვემდე, ერთთვიანი გამოსაცდელი ვადით. თითოეული კონკრეტული სტაჟირების ხანგრძლივობა პირადად იქნება შეთანხმებული თითოეულ სტაჟიორთან.
• ადგიმდებარეობა თბილისი;
• ნახევარ განაკვეთზე: კვირაში 20-30 საათი;
• სტაჟიორებს არ არის ანაზღაურებადი, თუმცა, მათ მიერ შესრულებული სამუშაოს შეფასების საფუძველზე გარკვეულ შემთხვევებში შესაძლებელია ფინანსური მხარდაჭერაც;
• სტაჟირების დაწყების სავარაუდო თარიღია 2023 წლის 20 აპრილი.
გთხოვთ, გამოაგზავნოთ CV და სამოტივაციო წერილი ინგლისურ ენაზე 2023  წლის 31 მარტის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე - career@ug.edu.ge სათაურის ველში მიუთითეთ - კომუნიკაციებისა და PR მენეჯმენტის სტაჟიორი.

Communications and PR Management Intern
Junior and senior year students, MA students and graduates of the University of Georgia have an opportunity to apply for the position of communications and PR management intern in one of the companies within the framework of the summer internship program.
• Creation, implementation, and monitoring of social media and web content (including posters, charts, graphs, etc.);
• Support the creation and execution of PR materials including press releases, newsletters, and other promotional materials;
• Research, compile, draft, and edit basic information to be used in the preparation and production of communications materials, often under tight deadlines;
• Assist with the preparation of emails to various parties including donors and stakeholders;
• Assist in communication with donors, government agencies, academia, and private sector representatives (both virtually and in-person);
• Assist in the organisation of events (conferences, workshops, regional/national meetings, etc.); and
• Other duties and initiatives as they arise.
• Currently be enrolled in, or have recently graduated from (i.e. graduated within the last twelve months), a bachelor’s (3rd and 4th year of study) or a master’s program in social sciences, international relations, journalism, communications, public relations, marketing, or another relevant degree;
• Be fluent in Georgian and English (reading, speaking, and writing). Note that English-language proficiency will be tested.
• Have experience in communications, content development, and social media outreach (desirable);
• Be familiar with social media platforms and graphic design and photo-editing software applications (highly desirable);
• Demonstrate a high level of organisational skills, as well as great attention to detail;
• Be able to work in a multicultural environment and be aware of political sensitivities of the Caucasus region;
Please, send your CV and cover letter in English via email to: career@ug.edu.ge  till March 31, 2023. In the Subject line please indicate – Communications and PR Management Intern.