პროექტის ასისტენტის სტაჟიორი
საქართველოს უნივერსიტეტის მესამე კურსის სტუდენტებს, დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებს, მაგისტრატურის სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს აქვთ შესაძლებლობა, საზაფხულო სტაჟირების პროგრამის ფარგლებში, განაცხადი გააკეთონ პროექტის ასისტენტი სტაჟიორის პოზიციაზე ერთ-ერთ კომპანიაში.
• შედგენა კორესპონდენციის, მოხსენებების, პრეზენტაციების, გამოსვლების, ოქმების, ნახაზების, ტრანსკრიფციები და ა.შ;
• დახმარების გაწევა კვლევის, ანალიზისა და სხვადასხვა დოკუმენტების მომზადების პროცესში (ბრიფინგი, განცხადებები და ა.შ.);
• უზრუნველყოს თარგმანები, გადასინჯვები და გამოხმაურება სხვადასხვა სახის დოკუმენტებზე;
• დახმარება დაფინანსების მოძიებაში და პროექტების შემუშავებაში;
• სამთავრობო უწყებებთან, აკადემიურ წრეებთან და კერძო სექტორის წარმომადგენლებთან ურთიერთობების დამყარებაში დახმარება და კომუნიკაცია;
• ღონისძიებების ორგანიზებაში დახმარება (კონფერენციები, სამუშაო შეხვედრები, რეგიონული/ეროვნული შეხვედრები და ა.შ.).
• ხართ საბაკალავრო საფეხურის მე-3 ან მე-4 კურსის სტუდენტი; კურსდამთავრებული ან ფლობთ სამაგისტრო პროგრამის ხარისხს დედამიწის შემსწავლელი, გარემოს დაცვის ან სხვა მსგავსი კვლევის მიმართულებით;
• კარგათ ფლობთ ქართულ და ინგლისურ ენებს;
• სასურველია ანალიტიკური სტატიების წერის გამოცდილება;
• ძლიერი კომუნიკაციის უნარების ქონა, როგორც წერილობითი, ასევე ვერბალური (პრეზენტაცია);
• კომპიუტერული პროგრამების ცოდნა (Word, Excel, PowerPoint);
• შეგიძლიათ მუშაობა მულტიკულტურულ გარემოში და იცით კავკასიის რეგიონის პოლიტიკური სენსიტიურობის შესახებ.
• გაქვთ წერის და რედაქტირების ძლიერი უნარები;
• კარგად განვითარებული კვლევის უნარები;
• გუნდში და დამოუკიდებლად მუშაობის უნარი;
• მაღალი დონის ორგანიზებულობის უნარი, დეტალებზე ორიენტირებული;
• შეგიძლიათ მრავალპროფილიანი და სტრესულ გარემოში სწრაფად და მშვიდად მუშაობა;
• ხართ ეფექტური, ადაპტირებადი, პასუხისმგებელის გრძნობის მქონე და თვითმოტივირებული.
• სტაჟირების ხანგრძლივობა - სამიდან ექვს თვემდე, ერთთვიანი გამოსაცდელი ვადით. თითოეული კონკრეტული სტაჟირების ხანგრძლივობა პირადად იქნება შეთანხმებული თითოეულ სტაჟიორთან.
• ადგიმდებარეობა თბილისი;
• ნახევარ განაკვეთზე: კვირაში 20-30 საათი;
• სტაჟიორებს არ არის ანაზღაურებადი, თუმცა, მათ მიერ შესრულებული სამუშაოს შეფასების საფუძველზე გარკვეულ შემთხვევებში შესაძლებელია ფინანსური მხარდაჭერაც;
• სტაჟირების დაწყების სავარაუდო თარიღია 2023 წლის 20 აპრილი.
გთხოვთ, გამოაგზავნოთ CV და სამოტივაციო წერილი ინგლისურ ენაზე 2023  წლის 31 მარტის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე - career@ug.edu.ge სათაურის ველში მიუთითეთ - პროექტის ასისტენტის სტაჟიორი.

Project Assistant Intern
Junior and senior year students, MA students and graduates of the University of Georgia have an opportunity to apply for a project assistant intern position in one of the companies within the framework of the summer internship program.
• Compose correspondence, reports, presentations, speeches, minutes, rough drafts,
• transcriptions, etc.;
• Assist in research, analysis, and writing in the course of preparing various documents (policy briefs, statements, etc.);
• Provide translations, revisions, and feedback for different kinds of documents;
• Assist in fundraising and project proposal development;
• Assist in building relations and communicating with donors, government agencies, academia, and private sector representatives;
• Assist in the organisation of events (conferences, workshops, regional/national meetings, etc.); and
• Other duties and initiatives as they arise
• Currently be enrolled in, or have recently graduated from (i.e. graduated within the last twelve months), a bachelor’s (3rd and 4th year of study) or master’s program in life sciences, earth sciences, environmental studies, or another relevant degree;
• Be fluent in Georgian and English (reading, speaking, and writing). Note that English-language proficiency will be tested;
• Be experienced in writing analytical pieces (desirable);
• Be able to work in a multicultural environment and be aware of political sensitivities of the Caucasus region.
• Demonstrate well-developed research skills;
• Be able to work both independently and as part of a team;
• Demonstrate a high level of organizational skills, as well as great attention to detail;
Please, send your CV and cover letter in English via email to: career@ug.edu.ge  till March 31, 2023. In the Subject line please indicate –Project Assistant Intern.