24 აპრილს, 17:00 საათზე, თამაზ ბერაძის სახელობის ქართველოლოგიის ინსტიტუტი და საქართველოს უნივერსიტეტი გიწვევთ, პროექტის „ქართული ორიგინალური ჰაგიოგრაფია“ ფარგლებში, ახალი პუბლიკაციების პრეზენტაციაზე:
ნაშრომები წარმოადგენს „შუშანიკის წამების“ ტექსტოლოგიური, რედაქციული და სამეცნიერო კვლევის შედეგს და მნიშვნელოვან წვლილს შეიტანს ქართველოლოგიური კვლევების განვითარებაში.
სამუშაო ჯგუფი და ავტორები: მანანა სანაძე, ნანა მრევლიშვილი, სოფიო გულიაშვილი, თინათინ ჯიქურაშვილი, ლალი ვაშაყმაძე, რატი სტურუა, ნინო ჩიხლაძე, ნანა ბურჭულაძე, ბეჟან ხორავა, ალექსანდრე ჭულუხაძე.
ტექნიკური რედაქტორი: ნინო სუარიძე
გამოცემებზე ასევე მუშაობდნენ: თინათინ ბერუაშვილი, მარიამ ალავერდაშვილი, ნათია ჯანგულაშვილი და გუგა ტაბატაძე
პრეზენტაციის ფარგლებში გაიმართება დისკუსია ნაშრომების სამეცნიერო ღირებულებისა და ქართული ჰაგიოგრაფიული მემკვიდრეობის კვლევის თანამედროვე ასპექტების შესახებ.

On April 24 at 5:00 PM, the Tamaz Beradze Institute of Kartvelology and the University of Georgia invite you to a presentation of new publications במסגרת the project “Georgian Original Hagiography”:
These works present the results of textual, editorial, and scholarly research on the “Martyrdom of Shushanik” and will make a significant contribution to the development of Kartvelian studies.
Project leader and editor: Nana Mrevlishvili
Head of the editorial board: Manana Sanadze
Technical editor: Nino Suaridze
Working group and authors: Nana Mrevlishvili, Sopio Guliashvili, Tinatin Jikurashvili, Lali Vashaqmadze, Rati Sturua, Nino Chikhladze, Nana Burchuladze. The publications were also prepared with the participation of Tinatin Beruashvili, Mariam Alaverdashvili, Natia Jangulashvili, and Guga Tabatadze.
The presentation will include a discussion on the scholarly value of the works and contemporary approaches to the study of Georgian hagiographical heritage.