საქართველოს უნივერსიტეტის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებს, მაგისტრატურის სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს აქვთ შესაძლებლობა განაცხადი გააკეთონ ერთ-ერთ კომპანიაში IT პროექტების ანალიტიკის მიმართულებით სტაჟირებაზე.
· პროექტის დამკვეთთან, პროექტის გუნდთან და სხვა დაინტერესებულ მხარეებთან კომუნიკაცია, ბიზნესის მოთხოვნების შეგროვება;
· მიმდინარე/სამომავლო პროექტების ანალიტიკასა და დოკუმენტირებაში მონაწილეობის მიღება;
· მოთხოვნების ვიზუალური პრეზენტაციების შექმნა; IT რგოლთან კონსულტაციების საფუძველზე ეფექტური გადაწყვეტილებების შეთავაზება დამკვეთისათვის;
· პროექტის მიზნებისა და მოთხოვნების შესახებ ერთიანი აღქმის უზრუნველყოფა როგორც პროექტის ძირითად გუნდში, ასევე დაინტერესებულ მხარეებთან;
· პროფესიულ განვითარებასთან დაკავშირებული სხვა საქმიანობების წარმოება.
სავალდებულო საკვალიფიკაციო მოთხოვნები:
· დამამთავრებელი კურსის სტუდენტი ან კურსდამთავრებული;
· საოფისე პროგრამების ცოდნა;
· სასურველია ინგლისური ან/და რუსული ენების ცოდნა.
უნარები:
· პასუხისმგებლობის მაღალი გრძნობა;
· ანალიტიკური და კრიტიკული აზროვნების უნარი;
· სწორი კითხვების დასმის უნარი;
· კარგი წერილობითი და ვერბალური კომუნიკაციის უნარი;
· საძიებო სისტემებში ინფორმაციის სწრაფად მოძიების უნარი;
· განვითარებისაკენ მუდმივი სწრაფვა;
· ორგანიზებულობა;
· დროის ეფექტური მენეჯმენტი.
· ინფორმაცია დამსაქმებელი კომპანიის შესახებ იხილეთ აქ.
გთხოვთ, გამოაგზავნოთ CV 2022 წლის 10 მაისის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე - career@ug.edu.ge სათაურის ველში მიუთითეთ - სტაჟირება IT პროექტების ანალიტიკის მიმართულებით.

Internship in IT Project Analytics
Senior year students, MA students and graduates of the University of Georgia have an opportunity to apply for an internship in IT project Analytics at one of the companies.
·         Communicate with the project client, project team and other stakeholders, collecting business requirements;
·         Participate in current / future project analysis and documentation;
·         Create visual presentations of requirements; Offer effective solutions to the customer based on consultations with the IT team;
·         Ensure a unified understanding of project goals and requirements with both the core project team and stakeholders;
·         Perform other professional development related activities.
·         Graduate student or graduate;
·         Knowledge of English and / or Russian is desirable.
Personal skills:
·         Analytical and critical thinking skills;
·         Ability to ask the right questions;
·         Good written and verbal communication skills;
·         Ability to quickly find information in search engines;
·         Constant striving for development;
·         Effective time management skill.
Please, send your CV via email to: career@ug.edu.ge  till May 10, 2022. In the Subject line please indicate – Internship in IT Project Analytics.